راهنمای سایز

07 شهریور 1402
278 بازدید

نحوه تعیین شماره کفش و اندازه گیری پا به کمک جدول سایزبندی

 

اندازه مناسب کفش و کتونی، تاثیرگذارترین عامل در راحتی آن در هنگام استفاده است. این موضوع بخصوص در خرید آنلاین کفش های کتانی که امکان مشاهده و لمس کفش از نزدیک وجود ندارد، بسیار تاثیرگذار است.

جهت این امر کافی ست کفیِ یکی از کتونی های خود را که کاملا اندازه پای شماست و با آن احساس راحتی دارید را درآورید، سپس به کمک یک خط کش یا متر خیاطی از ابتدا تا انتهای آن را اندازه گیری نمایید و سپس با جدول زیر تطابق دهید.

برای مثال: اگر کفی کتونی شما 24 سانتی متر بود، سایز 38 ، سایز مناسب برای پای شماست.

ضمن اینکه می توانید جهت اطمینان بیشتر با فروشنده یا پشتیبانی تماس گرفته و ذکر کنید که اندازه ی کفی مناسب شما (مثلا 24 سانتی متر) است.

 

 


نکات مهم در نحوه ی اندازه گیری کفش

نکاتی که در این مرحله باید به آن ها توجه داشته باشید:

اندازه پاها در عصر نسبت به سایر مواقع در طول روز در بزرگترین حالت خود قرار دارد؛ سعی کنید اندازه گیری را عصر هنگام انجام دهید.

پابرهنه باشید یا جوراب هایی بپوشید که قصد دارید با کفش های جدید بپوشید.

روی یک سطح سخت و صاف بایستید.

 


 

اگر امکانش را دارید از کسی بخواهید در این مرحله کمک تان کند تا اندازه گیری را به شکل دقیق تری انجام دهید.

صاف بایستید و وزن خود را به طور مساوی روی هر دو پا تقسیم کنید

بزرگتر بودن اندازه یک پا نسبت به پای دیگر طبیعی است؛ پس سعی کنید هر دو پا را اندازه گیری کرده و اندازه پای بزرگتر را مد نظر قرار دهید.

 


 

از پشت پاشنه تا انتهای بلندترین انگشت پا را اندازه گیری کنید.

اعداد بدست آمده را یادداشت کنید.

از اندازه پای بزرگتر برای انتخاب سایز کفش استفاده کنید.

اندازه کفش خود را از جدول راهنمایی که در مقابل محصولات قرار دارد انتخاب کنید.

 


 

چگونه بفهمیم اندازه کفش مناسب است یا خیر؟

 

در هنگام انتخاب کفش مناسب، موارد زیر باید در خصوص کفش های دویدن، مخصوص باشگاه، کفش های کتانی و سایر انواع کفش در نظر گرفته شود:

  • هنگام خم شدن پا ، راه رفتن و یا دویدن ، پاشنه کفش قفل شده و پا از کفش خارج نشود.

  • قسمت میانی باید محکم در پا چفت شود اما در عین حال پا را آزار نداده و یا اصطلاحا گاز نگیرد.

  • اندازه عرض انگشت شست بین بلندترین انگشت پا و جلوی کفش فضا وجود داشته و انگشتان پا فضای کافی برای قرارگیری بدون فشار در جلوی کفش را داشته باشند.

برخی از کفش های ورزشی مانند کفش های ویژه دو ومیدانی، کفش های دوچرخه سواری و کفش های کوهنوردی دارای استانداردهای متنوعی هستند چرا که باید به تناسب ورزش محکم بوده و احساسی نظیر پوست دوم را به ورزشکار منتقل کنند، در این خصوص باید موارد زیر را در نظر داشته باشید:

  • کفش به محض پوشیدن، احساس راحتی داشته باشد.

  • اگر سایز شما اختلاف قابل توجهی با آنچه خریده اید دارد، نمی توانید به مسائلی چون جا باز کردن پس از چندین بار پوشیدن برای تغییر سایز کفش اتکا کنید.

توجه کنید که برخی از مشکلات مانند لیز خوردن پاشنه، ناراحتی ناشی از قوس های بزرگ پا یا ورم پا را می توان با استفاده از بعضی از تکنیک های بستن بند، تا حد زیادی حل کرد.

هر سال پاهای خود را اندازه بگیرید.درست قبل از اینکه به دنبال کفش های جدید باشید. زندگی پویاست و بدن و پای ما نیز همینطور است. عوامل متعددی می توانند بر اندازه پای شما در طول زمان تأثیر بگذارند:

  • افزایش یا کاهش قابل توجه فعالیت بدنی

  • ایجاد مشکلاتی چون انحراف استخوان های پا ، آرتروز (التهاب مفاصل) ، ورم پا  یا  تغییر شکل انگشتان

  • افزایش وزن

  • بارداری

شاید به ندرت نیاز به خرید کفشی با سایز بزرگتر پیدا کنید ، اما تهیه یک کفش مناسب برای راحتی و سلامت شما اهمیت ویژه ای دارد.

طول کفی اندازه کفش را تعیین نمی کند.

نکته بسیار مهمی که گاه افراد به آن دقت نمی کنند این است که کفی می تواند بسته به شکل قسمت جلوی کفش بلندتر یا کوتاه تر باشد. و این امر در محصولات برندهای مختلف، متفاوت است.

بنابراین، اگر فرصتی برای اندازه گیری پاهای خود ندارید، بهتر است به اندازه گیری CM/CHN/JP/Mondo که روی کفش تان ذکر شده و اندازه مناسب شما را نشان می دهد، مراجعه کنید.

با کلیک بر روی راهنمای سایز در زمان خرید هر یک از محصولات موجود در فروشگاه کتونی اِلـ . اِی، میتوانید به آسانی به جدول تبدیل اندازه ها دست پیدا کنید.

 


 

سلب مسئولیت 

 

 هیچ تضمینی برای دقیق بودن صد در صدی اندازه کفش وجود ندارد. راهنما و جدول تهیه شده در این بخش صرفا بر اساس نمودارهای اندازه های رسمی است. با این حال ، بسته به نوع کفش، مدل، مواد و شکل منحصر به فرد پای شما، اندازه ممکن است تا حد کوچکی متفاوت باشد.

در خصوص عرض پا از آنجا که هیچ استاندارد جهانی وجود ندارد ، تعیین عرض مناسب بدون امتحان کردن کفش تقریباً غیرممکن است. به همین منظور فروشگاه کتونی اِلـ . اِی امکان تعویض سایز و مدل کفش و کتونی انتخابی شما را تا 48 ساعت پس از تحویل فراهم کرده است. برای اطلاعات بیشتر در این خصوص می توانید به صفحه تعویض سایز و مدل مراجعه نمایید.

https://katoni-la.com/